SPELRÄTTER

För att kunna vara aktiv medlem i Gävle Golfklubb krävs det att du innehar en spelrätt. Här nedan kan du se vilka som finns till salu just nu och kontaktuppgifter till respektive säljare.

Köpa/Sälja spelrätt

Köpa spelrätt

För att förvärva en spelrätt tar du kontakt med någon av säljarna nedan. Vid affär av spelrätt som förmedlas via annan annonsplattform rekommenderar vi dig som köpare att kontakta oss innan för att bekräfta att spelrätten är till försäljning. Affären gör du och säljaren upp sinsemellan och fyller i överlåtelseblanketten (finns längre ner). När affären är klar så kontaktar ni kansliet 026-12 03 38 eller medlem@gavlegolf.com Om ni väljer att göra klart affären på plats hos oss och betalning är tänkt att ske med swish mellan köpare och säljare så kan det vara bra att dubbelkolla beloppsgränsen med banken innan ni träffas för att unvika dröjsmål. 

Sälja spelrätt

Ta kontakt med kansliet 026-12 03 38 eller medlem@gavlegolf.com så lägger vi upp en annons på vår hemsida. När du har sålt din spelrätt så fyller du tillsammans med köparen i överlåtelseblanketten och tar därefter kontakt med kansliet som då tar bort din annons och registrerar den nya innehavaren.

Mer info

Har du frågor om förmedling eller överlåtelse av spelrätt, frågor om medlemskap eller bara vill veta mer? Läs dokumentet Spelrättsbestämmelser (finns längre ner) eller ta kontakt med kansliet 026-12 03 38  medlem@gavlegolf.com   

Spelrätter till salu

Namn Telefon E-post Pris
Kalle Johansson 070-471 53 41 existumator@gmail.com 15 000:-
Edel Persson 073-739 29 08 edel.persson1@outlook.com 15 000:-
Annika Björkman 070-510 66 96 jabjorkman@hotmail.com 15 000:-
Lars Eriksson 026-19 22 86 annalisaeriksson@tele2.se 15 000:-
Andreas Brändström 073-676 74 57 brandstrom@hotmail.com 15 000:-
Kenneth Björklund (dödsbo) 070-491 01 99 cjbjorklund@gmail.com 15 000:-
Henrik Eriksson +66 0849766396 henrik-eriksson@live.se 15 000:-
Ulf Egerfält 0226-64 57 15 ulf.egerfalt@avesta.se 15 000:-
Leif Carlsten (dödsbo) 070-434 48 32 mattias.carlsten@gmail.com 15 000:-
Johan Sjölander 070-952 68 14 johansjoelander@yahoo.se 15 000:-
Tomas Lindqvist 070-616 22 70 tomas_.lindqvist@telia.com 15 000:-
Ola Berggren (dödsbo) 070-688 27 88 anette@lundberg-co.com 15 000:-
Per-Martin Lönngren 070-671 75 78 drpeem@gmail.com 15 000:-
Maud Blomfeldt 070-445 11 81 m_blomfeldt@hotmail.com 15 000:-
Fredrik Karlsson 070-392 99 25 fkarlsson86@gmail.com 15 000:-
Leif Ström 070-297 37 10 leif.strom44@gmail.com 15 000:-
Mikael Sjögren 076-633 25 60 mikaelsan@live.se 15 000:-
Håkan Perrolf 070-322 04 08 hakan.perrolf@gmail.com 15 000:-
Magnus Henriksson 072-210 83 93 magnus.u.henriksson@outlook.com 14 000:-
Björn Möllebo 070-275 90 07 b.mollebo@gmail.com 14 000:-
Yngve Johansson 010-878 79 23 Tommie.Johansson@cygate.se 14 000:-
Elsy Blom 070-340 37 65 026-62 16 64 14 000:-
Mats Eriksson 073-089 41 98 maud_mats@hotmail.com 13 000:-
Maud Eriksson 073-089 41 98 maud_mats@hotmail.com 13 000:-