SPELRÄTTER

För att kunna vara aktiv medlem i Gävle Golfklubb krävs det att du innehar en spelrätt. Här nedan kan du se vilka som finns till salu just nu och kontaktuppgifter till respektive säljare.

Köpa/Sälja spelrätt

Köpa spelrätt

För att förvärva en spelrätt tar du kontakt med någon av säljarna nedan. Affären gör du och säljaren upp sinsemellan och fyller i överlåtelseblanketten (finns längre ner). När affären är klar så kontaktar ni kansliet 026-12 03 38 eller medlem@gavlegolf.com

Sälja spelrätt

Ta kontakt med kansliet 026-12 03 38 eller medlem@gavlegolf.com så lägger vi upp en annons på vår hemsida. När du har sålt din spelrätt så fyller du tillsammans med köparen i överlåtelseblanketten och tar därefter kontakt med kansliet som då tar bort din annons och registrerar den nya innehavaren.

Mer info

Har du frågor om förmedling eller överlåtelse av spelrätt, frågor om medlemskap eller bara vill veta mer? Läs dokumentet Spelrättsbestämmelser (finns längre ner) eller ta kontakt med kansliet 026-12 03 38  medlem@gavlegolf.com   

Spelrätter till salu

Namn Telefon E-post Pris
Anders Boberg 072-722 90 64 info@valbotaxi.se 17 500:-
Helene Wirén 070-925 25 47 Andreas.Wiren@delphi.se 15 000:-
Dick Reneland 070-370 01 75 dick.reneland@gavlenet.se 15 500:-
Karin Reneland 070-370 01 75 dick.reneland@gavlenet.se 15 500:-
Thomas Jansson 073-653 09 26 thojan@live.se 16 000:-
Håkan Schröder 070-498 07 00 hakan.o.schroder@gmail.com 15 000:-
Mikael Ånger 070-065 54 13 mikael.anger@comhem.se 15 000:-
Sören Ahlström 070-535 23 10 soren.ahl@hotmail.com 15 000:-
Patrick Berg 070-244 89 66 pertuu@hotmail.com 12 500:-
Johan Björkman 070-497 59 59 bjorkman_johan@hotmail.com 15 000:-
Elisabeth Boman 073-058 39 05 boman38@hotmail.com 15 000:-
Sonny Fältström 070-232 50 04 maggie.sonny@hotmail.com 15 000:-
Philip Wikman 070-577 10 38 wikman.philip@outlook.com 15 000:-
Magnus Kölgran 073-971 14 63 magnus.kolgran@gmail.com 14 900:-
Leif Forsberg 070-673 75 48 leif.forsberg48@gmail.com 15 000:-
Inger Forsberg 070-673 75 48 leif.forsberg48@gmail.com 15 000:-
Niklas Eklund 070-969 29 69 nickeeklund@hotmail.com 13 000:-
Lennart Karlström 070-604 51 51 lennart.k@bredband.net 13 000:-
Arne Öberg 070-208 66 23 abmoberg@telia.com 15 000:-
Robert Vitasovic 070-289 90 95 robert.vitasovic@yahoo.se 15 000:-
Gerd Liljedahl 076-821 60 01 gerd.liljedahl@gavlenet.se 15 000:-